WebArchiv - archiv českého webu

Co je Církev československá husitská?

Církev československou husitskou tvoří křesťané, kteří usilují naplnit současné snažení mravní a poznání vědecké Duchem Kristovým, jak se nám zachoval v Písmu svatém a v podání starokřesťanském a jak je dosvědčen hnutím husitským, českobratrským a dalším úsilím reformačním.

V čele Církve československé husitské stojí patriarcha a ústřední rada. Na diecézní úrovni je představitelem biskup, který diecézi spravuje spolu s diecézní radou. V čele náboženské obce stojí farář nebo administrátor a rada starších. Na každé úrovni správy jsou tedy rovnoměrně zastoupeni duchovní a laici.

VIII. patriarchou Církve československé husitské byl dne 23. září 2006 řádným sněmem zvolen ThDr. Tomáš Butta, Th.D..

Církev československá husitská má 282 náboženských obcí, které jsou rozděleny mezi 6 diecézí se sídly v Praze, Hradci Králové, Brně, Olomouci, Plzni a Bratislavě.

Fotogalerie

Zprávy z naší církve »


Rozloučení se zesnulým bratrem emeritním biskupem Mgr. Milanem Semilským

V úterý 5. října v 11 hodin se ve sboru Kristova kříže na Mikulášském náměstí v Plzni rozloučíme se zesnulým bratrem emeritním biskupem.


20.09.2021  

Pozvánka na uvedení publikace o Chrámu

Nová monografie autorů Marie Roubalové, Evy Vymětalové Hrabákové a Tomáše Butty s názvem "Chrám v Bibli, historii a symbolickém významu" bude představena 22. září 2021 ve 14.00 hodin v Knihovně Dr. Františka Kováře, Wuchterlova 5, Praha 6.


06.09.2021  

Úřední deska církve »


Oběžník CČSH č. 2/2021 s ÚZ č. 1/2021 - oznámení o volbě patriarchy CČSH

Patriarchou CČSH byl na třetí funkční období sněmem dne 19. června 2021 zvolen ThDr. Tomáš Butta, Th.D. Instalace nově zvoleného patriarchy proběhne 6. července 2021 od 10.00 hodin v chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze.


24.06.2021  

Nabídky | Pozvánky | Smuteční oznámeníPension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus