90 let starý příběh pomníku K. Farského v náchodském sboru
(ČZ 29/2025) Bratr Bohumil Štěpánek z Bělovsi, dělník a lidový umělec z vděčnosti za náboženský život a jako vděk Karlu Farskému vytvořil jeho sochu.
Možná nějaký "uvozující text" celé sekce o tom jak se texty syndikují z ČZ?
(ČZ 29/2025) Bratr Bohumil Štěpánek z Bělovsi, dělník a lidový umělec z vděčnosti za náboženský život a jako vděk Karlu Farskému vytvořil jeho sochu.
(ČZ 29/2025) Kniha je určena nejen duchovním, ale také těm, kdo se chtějí s liturgií pozorně seznamovat a hlouběji poznávat její tajemství, hloubku, krásu a nepřeberné duchovní bohatství pokladu víry a křesťanské spirituality.
(ČZ 29/2025) Redakce Českého zápasu se zeptala několika osobností naší církve, jaký mají názor na odkaz zakladatele husitské církve Karla Farského pro dnešní dobu.
(ČZ 28/2025) Jeden z uměleckých pokladů visí přes sto let v obřadní síni Prahy 3 na Havlíčkově náměstí.
(ČZ 28/2025) Bitva na Vítkově byla první křižáckou výpravou krále Zikmunda a papeže Martina V. proti husitům.
(ČZ 28/2025) Po zvolení historicky prvního papeže s americkým občanstvím na sebe upoutala katolická církev v USA celosvětovou pozornost. Sociologická agentura Pew Research Center nyní publikovala výsledky rozsáhlého dvouletého výzkumu o podobě amerického katolicismu, který byl ovšem uzavřen ještě před nástupem papeže Lva XIV.
(ČZ 28/2025) Mnišské řády a křesťanská morálka obecně se výrazně podílely na utváření étosu práce, pracovní morálky, ale i obrysů našich povolání a celého pojetí identity člověka a jeho životního poslání.
(ČZ 28/2025) Zamyšlení Lukáše Bujny na II. neděli po Sv. Duchu (Galatským 3,23-29). Převzato z blogu mysterion.info.
(ČZ 27/2025) Jan Hus a husitství se během 19. století stali nejen prostředkem k uměleckému vyjádření mnohých spisovatelů, malířů a hudebních skladatelů, ale zároveň identifikačním a politickým nástrojem české společnosti, posilující své národní uvědomění v srdci rozlehlého rakousko-uherského soustátí.
(ČZ 27/2025) Pán určil ještě sedmdesát jiných a poslal je před sebou po dvou do každého města i místa, kam měl sám jít...
(ČZ 27/2025) Každý rokem v tuto dobu si připomínáme Mistra Jana Husa, církevní koncil v Kostnici a kazatelovo upálení pro jeho myšlenky. Požili jsme otázky týkající se Jana Husa našim duchovním a studentovi HTF UK.
(ČZ 26/2025) Kresťanstvo prichádzalo na naše územie už koncom 8. storočia. Prichádzalo z troch strán, a to najprv zo západu, z Franskej ríše, z juhu, z Talianska a neskoršie aj z východu, z Byzantskej ríše.
(ČZ 26/2025) Metoděj chtěl pokračovat v práci, kterou započal se svým bratrem Cyrilem, když je pozván na církevní synod do východofrancké říše. Zde byl Ludvíkem II. Němcem zajat a odsouzen k trestu smrti.
(ČZ 26/2025) Událost popsaná v textu Lukáše 9,51-62 zachycuje okamžik, kdy se Ježíš vědomě a rozhodně vydává na svou poslední cestu do Jeruzaléma, kde má naplnit své poslání skrze utrpení, smrt a vzkříšení.
(ČZ 26/2025) Z pozice učitelky, která původně hledala školu pro svého syna, se stala ředitelkou školy Archa, která proměnila životy dětí a pedagogů.
(ČZ 26/2025) Ve dnech 11. – 16. června 2025 se v Edinburghu konalo evropské setkání Světového dne modliteb, jehož jsem měla tu čest se zúčastnit spolu s 65 dalšími ženami z 27 zemí Evropy.