WebArchiv - archiv českého webu

Co je Církev československá husitská?

Církev československou husitskou tvoří křesťané, kteří usilují naplnit současné snažení mravní a poznání vědecké Duchem Kristovým, jak se nám zachoval v Písmu svatém a v podání starokřesťanském a jak je dosvědčen hnutím husitským, českobratrským a dalším úsilím reformačním.

V čele Církve československé husitské stojí patriarcha a ústřední rada. Na diecézní úrovni je představitelem biskup, který diecézi spravuje spolu s diecézní radou. V čele náboženské obce stojí farář nebo administrátor a rada starších. Na každé úrovni správy jsou tedy rovnoměrně zastoupeni duchovní a laici.

VIII. patriarchou Církve československé husitské byl dne 23. září 2006 řádným sněmem zvolen ThDr. Tomáš Butta, Th.D..

Církev československá husitská má 283 náboženských obcí, které jsou rozděleny mezi 6 diecézí se sídly v Praze, Hradci Králové, Brně, Olomouci, Plzni a Bratislavě.

Fotogalerie

Zprávy z naší církve »


Výtvarná soutěž v rámci Modlitby za domov

ERC vyhlašuje v rámci Modlitby za domov výtvarnou soutěž na téma Odkud mi přijde pomoc?


30.09.2022  

Pozvánka na seminář o duchovní správě v proměnách doby 25. 10. 2022

V příloze naleznete pozvání br. patriarchy, plakátek, podrobné informace a přihlášku. Přihlašovat se můžete do 15. října.

22.09.2022  

Úřední deska církve »


Oběžník CČSH č. 4/2022 s Úředními zprávami č. 1/2022

Oběžník obsahuje sumář usnesení církevního zastupitelstva ze dne 18. června 2022, novelizovaný Hospodářský řád CČSH a usnsení ÚR, zavazující nižší složky.


20.06.2022  

Aktuální opatření proti koronaviru

Vláda ČR 9. 3. schválila další rozvolnění opatření proti koronaviru - jejich shrnutí je v příloze.


10.03.2022  

Nabídky | Pozvánky | Smuteční oznámeníPension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus