WebArchiv - archiv českého webu

Co je Církev československá husitská?

Církev československou husitskou tvoří křesťané, kteří usilují naplnit současné snažení mravní a poznání vědecké Duchem Kristovým, jak se nám zachoval v Písmu svatém a v podání starokřesťanském a jak je dosvědčen hnutím husitským, českobratrským a dalším úsilím reformačním.

V čele Církve československé husitské stojí patriarcha a ústřední rada. Na diecézní úrovni je představitelem biskup, který diecézi spravuje spolu s diecézní radou. V čele náboženské obce stojí farář nebo administrátor a rada starších. Na každé úrovni správy jsou tedy rovnoměrně zastoupeni duchovní a laici.

VIII. patriarchou Církve československé husitské byl dne 23. září 2006 řádným sněmem zvolen ThDr. Tomáš Butta, Th.D..

Církev československá husitská má 282 náboženských obcí, které jsou rozděleny mezi 6 diecézí se sídly v Praze, Hradci Králové, Brně, Olomouci, Plzni a Bratislavě.

Fotogalerie

Zprávy z naší církve »


Modlitba za Ukrajinu s bratry z Taizé

Přijměte srdečné pozvání na modlitbu za Ukrajinu s bratry z Taizé, která se bude konat v pátek 29. duba v 19:00 v kostele u sv. Martina ve zdi.


29.04.2022  

Prodloužení vyhledávacího řízení na tajemníka(-ci) olomoucké DR

Olomoucká diecéze Církve československé husitské prodlužuje vyhledávací řízení na funkci diecézní/-ho tajemníka/-ce v úvazku 1,0.


07.04.2022  

Úřední deska církve »


Aktuální opatření proti koronaviru

Vláda ČR 9. 3. schválila další rozvolnění opatření proti koronaviru - jejich shrnutí je v příloze.


10.03.2022  

Informace o rozvolnění opatření proti koronaviru od 10. 2. 2022

Příloha obsahuje informaci o rozvolnění opatření proti koronaviru, které vláda schválila ve dvou vlnách - s účinností od 10. února a od 19. února 2022.


10.02.2022  

Nabídky | Pozvánky | Smuteční oznámeníPension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus