Informace o usnesení ústřední rady ve věci prodeje Loutkového divadla v Opavě

CČSH získala v rámci naturální restituce po soudním sporu o určení vlastníka nemovitost v Opavě, která se skládá ze dvou objektů – loutkového divadla a činžovního domu. Ještě před výsledkem soudního řízení se církev Deklarací o společném zájmu se Statutárním městem Opava zavázala, že nezávisle na rozhodnutí soudu bude účel Loutkového divadla i v budoucnu zachován a budova divadla nebude využívána ke komerčním účelům.

Obě nemovitosti – loutkové divadlo i dům - vyžadují nákladnou rekonstrukci, městem odhadovaná cena za rekonstrukci divadla je 35 milionů. Prostředky získané prodejem budovy divadla budou určeny na rekonstrukci činžovního domu, který zůstává v majetku církve.

Ústřední rada dne 16. června 2023 na svém 238. zasedání schválila usnesením č. 4.4.238 záměr prodeje Loutkového divadla v Opavě s tím, že v souladu s pravidly pro prodej nemovitého majetku církve bude objekt nejprve nabídnut k prodeji do církve.

Na svém 239. zasedání dne 16. září 2023 schválila ústřední rada usnesením č. 4.2.239 následující kritéria prodeje: na základě znaleckých posudků schvaluje prodejní cenu ve výši 5 500 000 Kč za objekt divadla + 3 500 Kč za 1 m2 pozemků (celková rozloha cca 600 m2) + 500 000 Kč za věcné břemeno.

Pokud žádný ze subjektů CČSH ve lhůtě 30 dnů od zveřejnění tohoto rozhodnutí (tedy do 18. října 2023) neprojeví zájem o koupi uvedené nemovitosti, bude zahájeno jednání o smlouvě se Statutárním městem Opava.

Případný zájem o koupi Loutkového divadla v Opavě adresujte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pro bližší informace se obracejte na br. Mgr. Aleše Ptáčka, ředitele ÚÚR, na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Mgr. Jana Krajčiříková,
tajemnice ÚR

Nejčtenější

  • Týden

  • Měsíc

  • Vše