Nebojte se! Hledáte Ježíše? Nazaretského, ukřižovaného? Vstal, není zde... Jděte a ohlaste jeho učedníkům... Hledej Ježíše v krajině! Připojit se mohou úplně všichni.

Náboženské obce CČSH v Ostravě – Moravské a Slezské Ostravě a v Ostravě – Staré Bělé se obracejí na všechny oslovené s výzvou, kterou jsme nazvali Cesty za Ježíšem
Jejím smyslem je zachytit ve fotografii výtvarné zpodobnění Ježíše Krista, které vás osobně zaujalo či oslovilo. Jsme přesvědčeni, že na svých cestách, ať už každodenních či svátečních se potkáváte nebo potkáte s výtvarným dílem zpodobňujícím Ježíše, které ať jako artefakt nebo pro umístění a celkovou atmosféru, si našlo cestu k vašemu srdci. Pokud se chcete o svůj zážitek podělit, prosíme, pořiďte fotografii takového zpodobnění Ježíše, případně i s jeho začleněním v krajině nebo exteriéru.
Jako motivaci doporučujeme přečíst článek sestry Michaely Schönwälderové, zveřejněný v časopise Český zápas v čísle 7 letošního roku.

Pořízené fotografie bychom rádi vystavili u příležitosti Celostátního setkání mládeže CČSH, v září toho roku v Ostravě.
Nevyžadujeme talent ani erudici zkušeného fotografa. Snímek pořiďte mobilním telefonem nebo fotoaparátem podle možností a okamžité situace.
Jeho hlavní hodnotou je, upozornit na místa, kde je možné se za vyobrazením Ježíše vydat a motivovat tak další k návštěvě a poznání.
Věříme, že společně objevíme a poznáme mnoho podob tradičních i současných, neobvyklých a esteticky zajímavých ztvárnění našeho pastýře. Své snímky, prosím, zasílejte elektronicky na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nezapomeňte uvést své jméno, místo a čas, kdy jste fotografii pořídili. Můžete také připojit krátké povídání o tom, jak jste se s Ježíšem potkali.

Mgr. Gabriela Bjolková, NO Ostrava – Stará Bělá
MUDr. Rudolf Göbel, NO Ostrava – Moravská a Slezská Ostrava

Nejčtenější

  • Týden

  • Měsíc

  • Vše