31.5.2023 od 19:30
Dana Batulková a Lucie Štěpánková jako matka a dcera v inscenaci Podzimní sonáta, nenaplněné životní osudy v komorním dramatu Ingmara Bergmana.

O představení
Ingmar Bergman náleží k největším filmařům a spisovatelům 20. století. Podzimní sonáta patří k jeho zralým dílům, vyznačujícím se nespornou literární kvalitou.

Jeho grandiózní celoživotní zápas s Bohem, zápas o smysl našeho bytí a naplnění našeho času, který se neúprosně krátí, je přesně tím, čím by se mělo zabývat divadlo nacházející se v sakrálním prostoru. Vztahy rodičů a dětí jsou východiskem mnoha Bergmanových děl. V Podzimní sonátě podrobuje nemilosrdnému zkoumání vztah matky a dcery, ale i dva životní principy. Matka, klavírní virtuoska, přijíždí na neochotnou návštěvu k dceři, která prodělala těžkou ztrátu. Celý život se snaží vyhnout těžkým a nepříjemným věcem. Její život se postupně mění v jeden velký útěk před bolestí. Ale neutíká i sama před sebou, před láskou, před životem vůbec? Drama, které rozebere lidskou bytost až na nejzazší dno duše, ústí do nečekané a silné katarze.

Odkaz na stránky představení

Autor: Ingmar Bergman
Dramaturgie: Věra Mašková
Režie: Omdřej Zajíc
Hrají: Dana Batulková, Lucie Štěpánková, Milan Kačmarčík, Denisa Pfauserová, Tereza Vítů
Scéna a kostýmy: Petra Štětinová - Goldflamová
Podpora inscenace: Městská část Praha 10, Státní fond kultury ČR, Magistrát hl. města Prahy
Cena vstupenek: 300 - 350 Kč
Délka představení: 115 minut + 20 minut přestávka
 

Nejčtenější

  • Týden

  • Měsíc

  • Vše