11.5.2023 od 15:00


Příběh jednoho z největších českých spisovatelů zahrnující poslední léta jeho života a především jeho marný zápas o českou samostatnost a demokracii.

O představení
Příběh jednoho z největších českých spisovatelů zahrnuje poslední léta jeho života a především jeho marný zápas o českou samostatnost a demokracii.

Je smutným paradoxem, že v době, kdy byl nejšťastnější v osobním životě a na vrcholu tvůrčích sil, začala se v Evropě stahovat mračna a ohrožovat vše, čím ve svém veřejném životě žil, a co pomáhal spoluvytvářet. Noblesa a ideály první republiky v kontrastu s primitivismem a krutostí jsou podhoubím této inscenace, v níž se setkáme s předními osobnostmi první republiky.
Představení je převzaté z Divadla Rokoko, kde bylo s velkým úspěchem uváděné pět let. Vzhledem k tomu, že jeho autorkou je Věra Mašková, současná umělecká šéfka Vršovického divadla MANA, je logické, že se s touto inscenací setkáváte právě tady.

Odkaz na stránky představení

Autor: Věra Mašková
Dramaturgie: Věra Mašková
Režie: Pavel Khek
Hrají: Aleš Bílík, Máša Málková, Milan Kačmarčík, Jitka Smutná, Petra Tenorová, Petr Klimeš, Stanislava Jachnická, Jiří Hána, Michael Vykus, Hana Doulová, Viktor Dvořák, Ivan Koreček, Jan Szymik
Scénografie: Michal Syrový
Kostými: Agniezska Pátá Oldak
Hudba: Vladimír Nejedlý
Cena vstupenek: 350 - 400 Kč
Ostatní: Upozornění pro diváky: V inscenaci se v souladu s uměleckým záměrem kouří cigarety.
 

Nejčtenější

  • Týden

  • Měsíc

  • Vše