Kalendář událostí

Stáhnout jako iCal soubor
Slavnostní koncert v Písku
Datum konání: sobota, 28. říjen 2023, 17:30
Zobrazení : 173

Po delší době prostory Husova sboru Církve československé husitské v Písku (Budějovická 204/13) rozezní tóny klasické hudby.

V sobotu 28. října 2023 od 17.30 profesionální hudebníci volného sdružení Classicon XX., kteří spolupracují na interpretaci komorních skladeb klasiků 20. století, se svým vystoupením připojí k připomenutí významného milníku středoevropských dějin - 105. výročí vzniku Československé republiky.

Pod vedením Ondřeje Meleckého, kontrabasisty a manažera Státní opery, uslyšíme skladby Leoše Janáčka (Sonáta pro housle a klavír), Antonína Dvořáka (Romantické kusy pro housle a klavír), Bohuslava Martinů (Mandrigaly pro housle a violu) a Erwina Schulhoffa (Concetino pro flétnu, violu a kontrabas). Na závěr Slavnostního koncertu zazní státní hymna České republiky.

Návštěvníci koncertu mají vstup volný, bude pro ně připraveno malé občerstvení. Koncertu předchází od 16 hodin vzpomínková akce u příležitosti 105. vzniku Československé republiky a uctění památky padlých legionářů na Mírovém náměstí.


Celá akce je podpořena městem Písek a připravována ve spolupráci s 1. Etalon z. s. a Jednotou ĆsOL Písek.

Lenka Kalčíková (www.husitskykostelpisek.cz)

Nejčtenější

  • Týden

  • Měsíc

  • Vše