Pozdrav pražského biskupa Davida Tonzara k Novému roku a pozvání ke sledování filmu Žižka a Komenský na ČT2.

Vážené sestry a vážení bratři,

blíží se konec kalendářního roku, kde jsme zažívali - tak jako každý rok jako naši předci - radosti a museli zvládat i starosti. Někomu se dařilo lépe, někomu hůře, ale jsme tu, na prahu roku 2025, abychom lidem v naší republice předávali naději, radost, víru a lásku!

V loňském roce jsme si připomínali život a službu hejtmana husitských vojsk Jana Žižky. Jsem šťastný, že díky manželům Hlavsovým, gen. řediteli České televize a dalším zaměstnancům, se zítra 1.1.2025 na ČT2 v 16.30 odvysílá "náš" film

Žižka a Komenský aneb Imaginace pravděpodobnosti

Jak by to asi vypadalo, kdyby se mohli potkat Žižka s Komenským? Představitelé těchto postav, Igor Bareš a Vladimír Javorský, si spolu s historikem Petrem Čornejem udělali v Betlémské kapli čtenou zkoušku. (27 minut)

Budete-li mít čas, podívejte se.

Děkuji Vám za Vaši službu a jdeme dál s Boží pomocí!

Moc Vás zdravím
David Tonzar, biskup pražský

Nejčtenější

  • Týden

  • Měsíc

  • Vše