12.4.2023 od 19:30 

Okouzlující vzpomínky na zmizelý svět starých Vršovic očima malého chlapce.

 

O představení
Dospívání je vždy věc nelehká. Zvláště, když se odehrává v padesátých letech dvacátého století, vaši rodiče si přestávají rozumět a svět kolem vás se zbláznil.

Pestrý kaleidoskop starých Vršovic ožívá ve vyprávění malého chlapce o rodinných i veřejných záležitostech, v němž se snoubí absurdita počátků reálného socialismu s nostalgií a humorem. Nespornou zajímavostí tohoto divadelního počinu je i skutečnost, že hlavního hrdinu hraje Luděk Nešleha a všechny ostatní postavy, mužské i ženské, ztvárňuje skvělým způsobem s neobyčejným mistrovstvím Jiří Lábus. Svérázný příběh, který by měl vidět každý své cti dbalý Vršovičák určitě zaujme a nadchne i obyvatele jiných míst, protože, ať už pocházíme odkudkoli, krajinu svého dětství si neseme v duši na všech svých cestách.

Napsali o nás
„Uchvacující je plejáda figur i figurek v domě a v ulici, ve škole, v mlékárně, na Vyšehradské plovárně a třeba i na lodi směr Slapy a zpátky. Diváky přitahují Luděk Nešleha jako Zdeněk a Jiří Lábus, zosobňující všechny další postavy.“ – František Cinger (Právo)

Odkaz na stránky představení

Autor: Eva Miláčková, Zdeněk Drozda
Režie: Elena Strupková
Hrají: Jiří Lábus, Luděk Nešleha
Scénografie: Jaromír Vlček
Kostýmy: Elena Strupková
Podpora inscenace: Nadace Život umělce, Magistrát hl. m. Prahy
Hudba: Miloš Orson Štědroň
Cena vstupenek: 350 - 400 Kč
Délka představení: 65 minut (představení se hraje bez přestávky)
 

Nejčtenější

  • Týden

  • Měsíc

  • Vše