Podpořte sbírku na rehabilitační přístroj Simeox pro Petříka Marka, který trpí dědičnou chorobou – cystickou fibrózou.
 
Přístroj je úžasný, dokáže výrazně pomoct vyčistit plíce, jen je finančně náročný a pojišťovny ho nehradí. Proto se snažíme získat finance prostřednictvím veřejné sbírky na Doniu. Bohužel samotné založení nestačí, je třeba sbírku šířit. Budeme moc rádi za podporu a sdílení (e-mailem, FB, jakoukoli další formou). Děkujeme moc.
 
 
Představení sbírky

Petřík Marek je dvanáctiletý kluk, který se narodil s dědičnou chorobou – cystickou fibrózou. Cystická fibróza je závažné a nevyléčitelné onemocnění, které výrazně zkracuje nemocným jejich život. Postihuje zejména dýchací a trávící systém, ale i některé další orgány. Nemocní potřebují celý život intenzivní léčbu zahrnující každodenní inhalace a rehabilitace, dodržování zvláštních hygienických nařízení.

V dubnu 2023 byl Petřík hospitalizovaný. Po dobu pobytu v nemocnici mu  byl poskytnut rehabilitační přístroj Simeox, který pomáhá odstraňovat hlen z plic a udržet plíce čistší. Lékaři doporučují  v rehabilitaci se Simeoxem pokračovat denně i v domácím prostředí. Bohužel přístroj není hrazen z veřejného zdravotního pojištění.

Komu pomůžeme?

Petřík je chytrý, veselý kluk, který je zvídavý, rád čte, vytváří příběhy, lyžuje, jezdí na kole, chodí na basket a hraje na baskřídlovku.

Pro zpomalení poničení plic a snazší dýchání je jeho nezbytnou povinností provádět tři inhalace a dechové rehabilitace, nad kterými denně stráví přes 3 hodiny času. Dále dodržuje hygienická opatření, aby zmenšil riziko infekce plic. Každý infekt (např. i jen rýma) je přeléčen vysokou dávkou antibiotik na 14 dní. Protože trávicí soustava nefunguje úplně tak, jak by měla, má vysokokalorickou stravu a užívá spoustu vitamínů.

Toto každodenní úsilí mu umožňuje dělat alespoň část aktivit se svými vrstevníky. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky použijeme na nákup přístroje Simeox a příslušenství  k rehabilitaci s tímto přístrojem (tubusy s filtry). S pomocí Simeoxu si Petřík bude moct udržovat plíce a dýchací cesty čistší, a tak zvýšit kvalitu svého života.

Děkujeme všem, kteří se rozhodli Petříka podpořit!

 Za lepší dýchání pro Petříka2

 

Nejčtenější

  • Týden

  • Měsíc

  • Vše