O víkendu 17. - 19. 2. se v kuřimské skautské klubovně uskutečnilo setkání mladší mládeže, v návaznosti na předešlé ročníky a tábory. Na tuto akci se sjeli účastníci z Brna, Olomouce, Ostravy, Prahy a z obcí v okolí těchto velkých měst.

Večer proběhla soutěžní týmová hra, při níž si otestovali znalosti, fyzičku a zručnost. V sobotu výlet na rozhlednu Zlobice, kde poobědvali při výhledu na malebnou krajinu ve společnosti zvědavých koz a jednoho osla.
Odpoledne, po návratu z túry a odpočinku, zachraňovali účastníci setkání život zraněnému muži a učili se principům první pomoci, jako třeba volání na záchranářskou službu a základní ošetření zranění. To však vedoucím bylo málo a zadali jim, aby si sami uvařili večeři. Mládežníci se úkolu zhostili statečně, jejich špagety byly hodny kuchyně kulinářských mistrů!...
V průběhu setkání probíhaly vždy ráno a večer modlitby pod vedením emeritního biskupa Petra Šandery a na jeho nedělní bohoslužbě v kuřimském Farského sboru také akce končila.
Jsme moc rádi, že se setkání vydařilo, a moc se těšíme, až se s mládežníky opět shledáme na dalších akcích. Máte-li zájem i vy zažít podobná setkání plná zážitků a legrace, neváhejte se příště také přihlásit.

Matěj Pleva, brněnská diecéze

Nejčtenější

  • Týden

  • Měsíc

  • Vše