Kalendář událostí

Stáhnout jako iCal soubor
Vernisáž výstavy v Uherském Brodě
Datum konání: pátek, 15. prosinec 2023, 17:00
Zobrazení : 362

V pátek 15. 12. 2023 od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy 20 opomenutých česko-německo-židovských osobností v knihovně F. Kožíka v Uherském Brodě.

Putovní panelová výstava projektu Kulturní dědictví UNESCO 2021-2023 měla svoji premiéru v Jeruzalémské synagoze v Praze a nabízí portréty neprávem opomíjených osobností – např. Flusser, A. Kafka, E. E. Kisch, V. Adler, J. Polák, L. Reinerová, O. Baum, K. Kraus, W. Stiassny, M. Fleischer, J. Urzidil a další.

Výstava bude otevřena od 8. 12. 2023 – 31. 1. 2024.

Komponovaný program Mgr. Kristýny Zubčákové (externí lektorka ŽO Brno, OVK ŽMP, spolku ŠTETL) představí především podstatu tradičního židovského svátku Chanuka (7. - 15. 12. 2023).

Charakter Chanuky je našemu pojetí Vánoc blízký svojí intimitou, radostnou náladou a oslavou v úzkém rodinném kruhu, kde hlavními postavami jsou děti. Po osm dní se zapaluje každý den jedna svíce, svícen se vystavuje v okně nebo na jiném viditelném místě v domě. Společné chvíle doprovází zpěv, pojídání smažených pokrmů (bramboráky latkes a koblihy sufganyjot) a hraní her.

Součástí programu budou i informace o historii židovského obyvatelstva v Uherském Brodě a blízkém okolí.

Akce je součástí vernisáže výstavy 20 opomenutých česko-německo-židovských osobností projektu Kulturní dědictví UNESCO

Vstup ZDARMA a změna termínu kvůli nemoci lektorky.

jpgChanuka 2023 v Uherském Brodě - pozvánka

 

Nejčtenější

  • Týden

  • Měsíc

  • Vše