WebArchiv - archiv českého webu
Žena vysvěcená - konference konaná k příležitosti 70. výročí svěcení žen v CČSH Navštivte e-shop eblahoslav.cz Hus 2015 Metodické materiály - Mistr Jan Hus

Druhá neděle postní


POŠTA ccsh.cz     ADRESÁŘ ccsh.cz

VIII sněm CČSH

26. února
Brokopondo

Odkazy

Diakonie a misie

ekumena

husinec

pension betlem

ubytovna

husitstvi

krestanska media
Statistiky

Úvodní slovo při otevření Centra Mistra Jana Husa v Husinci - květen 2015

30.05.2015

Vážený pane premiére, vážený pane ministře, vážená paní starostko, vzácní hosté, občané tohoto města, sestry a bratři,

zdravím vás všechny při otevření Centra Mistra Jana Husa v Husinci. Chtěl bych vyjádřit vděčnost Bohu za jeho přízeň a posilu. Děkuji všem, kteří se nasadili pro dílo obnovy tohoto neprávem zapomínaného památného místa. Děkuji autoru projektu – firmě Masák, zhotoviteli – firmy By Hy  - panu Hynku Petřinovi a panu architektu Petru Fuchsovi – autorovi výstavy.

Děkuji především vládě České republiky v čele s panem premiérem Bohuslavem Sobotkou, která významně podpořila obnovu Národní kulturní památky. Děkuji ministerstvu kultury, panu ministrovi Danielu Hermanovi, Jihočeskému kraji, panu hejtmanovi Jiřímu Zimolovi, Městu Husinec, paní starostce Ludmile Pánkové.

Děkuji za spolupráci panu ing. Jaromíru Talířovi a koordinátorovi obnovy Petru Čížkovi i děkanovi HTF UK prof. J. B. Láškovi. Díky všem, kteří se na obnově podíleli a jakkoliv ji podpořili. Bez této nejširší spolupráce by se dílo nemohlo podařit. Věřím, že oceníte zvláštní malebnost zdejšího místa a prostředí spjatého s dávnou tradicí, odkazující k Mistru Janu Husovi.

Ať toto Centrum je místem duchovního a kulturního života a slouží mnohým!

30. května 2015                                      Tomáš Butta

                                          patriarcha Církve československé husitské



Tomáš Butta, patriarcha

Oldřich Nováček publikováno: 19.10.2015 04:15 zobrazeno: 697x