WebArchiv - archiv českého webu

Co je Církev československá husitská?

Církev československou husitskou tvoří křesťané, kteří usilují naplnit současné snažení mravní a poznání vědecké Duchem Kristovým, jak se nám zachoval v Písmu svatém a v podání starokřesťanském a jak je dosvědčen hnutím husitským, českobratrským a dalším úsilím reformačním.

V čele Církve československé husitské stojí patriarcha a ústřední rada. Na diecézní úrovni je představitelem biskup, který diecézi spravuje spolu s diecézní radou. V čele náboženské obce stojí farář nebo administrátor a rada starších. Na každé úrovni správy jsou tedy rovnoměrně zastoupeni duchovní a laici.

VIII. patriarchou Církve československé husitské byl dne 23. září 2006 řádným sněmem zvolen ThDr. Tomáš Butta, Th.D..

Církev československá husitská má 282 náboženských obcí, které jsou rozděleny mezi 6 diecézí se sídly v Praze, Hradci Králové, Brně, Olomouci, Plzni a Bratislavě.

Fotogalerie

Zprávy z naší církve »


Česko-německá online bohoslužba v rámci Kirchentagu 2021

Přijměte, prosím, pozvání na česko-německou online bohoslužbu u příležitosti ekumenického Kirchentagu 2021, která se koná v sobotu 15. května 2021 od 19.00 hodin a přenášena bude z odkazu  www.ekumenickarada.cz/kirchentag.

Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě ERC.


13.05.2021  

Úřední deska církve »


Změna v opatřeních od 10. května 2021

V příloze naleznete aktuální opatření - od 10. května dochází ke změně v povoleném počtu účastníků svateb a pohřbů, který se zvyšuje na 30 osob ve vnitřních i vnějších prostorách.


07.05.2021  

Oběžník CČSH č. 1-2021 - svolání volebního sněmu

Volební sněm k volbě patriarchy CČSH je svolán na sobotu 19. června 2021.


07.05.2021  

Nabídky | Pozvánky | Smuteční oznámeníPension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus