WebArchiv - archiv českého webu

Ekumenická bohoslužba u příležitosti 605. výročí upálení mistra Jana Husa

06.07.2020 10:00 Kozí hrádek

Táborské křesťanské církve ve spolupráci s městy Tábor a Sezimovo Ústí Vás zvou na tradiční ekumenickou bohoslužbu u příležitosti 605. výročí upálení mistra Jana Husa 600 let Tábora a 100 let Církve československé husitské.

Kozí hrádek v pondělí 6. července 2020 od 10 do 15 hod. s liturgií Karla Farského CČSH a společnou Večeří Páně pod obojí způsobou. Hudební vstupy obstará Církev bratrská, doprovod liturgie Dalibor Matoška, kázáním poslouží farářka Kamila Magdalena Lukasová, oba z CČSH. 11.30 koncert Caine-MI – Caine (CČSH) a Sasanka (ČCE), autorské křesťanské písně 13.00 Basilejský koncil divadlo studentů teologie a duchovních Dobrovolná sbírka bude věnována na potřeby waldorfské mateřské školky Janíček, opravy sochy na hrobu Františka Bílka v Chýnově a venkovní schodiště ke kolumbáriu CČSH v Táboře.

Prosíme letos o vlastní dopravu na Kozí hrádek, domluvu ve sborech a farnostech na odvozu a společném občerstvení z vámi přinesených zásob k agapální hostině mezi jednotlivými částmi programu. Doporučujeme vzít s sebou deky na sezení nebo skládací stoličky a deštníky proti slunci i dešti. Těšíme se na společný ekumenický sváteční den, setkání se s vámi, rozhovory a spolubytí. Kéž Bůh žehná nám všem, i celému Stvoření.

zpět na kalendář


Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus