WebArchiv - archiv českého webu

Co je Církev československá husitská?

Církev československou husitskou tvoří křesťané, kteří usilují naplnit současné snažení mravní a poznání vědecké Duchem Kristovým, jak se nám zachoval v Písmu svatém a v podání starokřesťanském a jak je dosvědčen hnutím husitským, českobratrským a dalším úsilím reformačním.

V čele Církve československé husitské stojí patriarcha a ústřední rada. Na diecézní úrovni je představitelem biskup, který diecézi spravuje spolu s diecézní radou. V čele náboženské obce stojí farář nebo administrátor a rada starších. Na každé úrovni správy jsou tedy rovnoměrně zastoupeni duchovní a laici.

VIII. patriarchou Církve československé husitské byl dne 23. září 2006 řádným sněmem zvolen ThDr. Tomáš Butta, Th.D..

Církev československá husitská má 282 náboženských obcí, které jsou rozděleny mezi 6 diecézí se sídly v Praze, Hradci Králové, Brně, Olomouci, Plzni a Bratislavě.

Fotogalerie

Zprávy z naší církve »


Ekumenická bohoslužba v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů

Přijměte pozvání k účasti na Ekumenickou bohoslužbu v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů, která se bude konat 24. ledna 2022 od 18.00 v kostele sv. Vojtěcha v Praze 6.


13.01.2022  

Novoroční ekumenická slavnost v Kostele Krista Spasitele na Barrandově

Přijměte pozvání k účasti na Novoroční ekumenické slavnosti, která se bude konat 1. ledna od 18.00 hod. v Kostele Krista Spasitele na Barrandově na téma Přátelství. 


22.12.2021  

Úřední deska církve »


Oběžník CČSH č. 1/2022

Oběžník obsahuje mj. pozdrav br. patriarchy k 102. výročí CČSH, pozvánky na nejbližší akce a materiály k Týdnu modliteb za jednotu křesťanů.


05.01.2022  

Nabídky | Pozvánky | Smuteční oznámeníPension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus