WebArchiv - archiv českého webu

Co je Církev československá husitská?

Církev československou husitskou tvoří křesťané, kteří usilují naplnit současné snažení mravní a poznání vědecké Duchem Kristovým, jak se nám zachoval v Písmu svatém a v podání starokřesťanském a jak je dosvědčen hnutím husitským, českobratrským a dalším úsilím reformačním.

V čele Církve československé husitské stojí patriarcha a ústřední rada. Na diecézní úrovni je představitelem biskup, který diecézi spravuje spolu s diecézní radou. V čele náboženské obce stojí farář nebo administrátor a rada starších. Na každé úrovni správy jsou tedy rovnoměrně zastoupeni duchovní a laici.

VIII. patriarchou Církve československé husitské byl dne 23. září 2006 řádným sněmem zvolen ThDr. Tomáš Butta, Th.D..

Církev československá husitská má 283 náboženských obcí, které jsou rozděleny mezi 6 diecézí se sídly v Praze, Hradci Králové, Brně, Olomouci, Plzni a Bratislavě.

Fotogalerie

Zprávy z naší církve »


Hostie v pojetí Františka Bílka znovu na bohoslužebném stole

V tomto čase jsou distribuovány do všech náboženských obcí dárkové balíčky obsahující velké i malé hostie podle návrhu umělce, mystika a člena naší církve Františka Bílka (1872-1941)...


25.05.2020  

Zemřela sestra farářka Mgr. Věra Spisarová

Ve víře v zaslíbení Pána Ježíše Krista oznamujeme, že v neděli 24. května 2020 byla ve věku 88 let odvolána z časnosti sestra farářka Mgr. Věra Spisarová (rozená Bartončíková).


24.05.2020  

Úřední deska církve »


Aktualizace počtu účastníků hromadných akcí od 25. května 2020

V souvislosti s dalším uvolňováním opatření ministerstva zdravotnictví přikládáme informaci, že od 25. května 2020 je možné konat akce s počtem účastníků do 300 osob - za dodržení uvedených podmínek.


25.05.2020  

Aktualizace počtu účastníků bohoslužeb

V příloze naleznete aktualizaci maximálního počtu účastníků na bohoslužbách a dalších shromážděních na základě usnesení vlády z 30. dubna.

04.05.2020  

Nabídky | Pozvánky | Smuteční oznámeníDiakonie a misie CČSH        Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus