WebArchiv - archiv českého webu

Co je Církev československá husitská?

Církev československou husitskou tvoří křesťané, kteří usilují naplnit současné snažení mravní a poznání vědecké Duchem Kristovým, jak se nám zachoval v Písmu svatém a v podání starokřesťanském a jak je dosvědčen hnutím husitským, českobratrským a dalším úsilím reformačním.

V čele Církve československé husitské stojí patriarcha a ústřední rada. Na diecézní úrovni je představitelem biskup, který diecézi spravuje spolu s diecézní radou. V čele náboženské obce stojí farář nebo administrátor a rada starších. Na každé úrovni správy jsou tedy rovnoměrně zastoupeni duchovní a laici.

VIII. patriarchou Církve československé husitské byl dne 23. září 2006 řádným sněmem zvolen ThDr. Tomáš Butta, Th.D..

Církev československá husitská má 282 náboženských obcí, které jsou rozděleny mezi 6 diecézí se sídly v Praze, Hradci Králové, Brně, Olomouci, Plzni a Bratislavě.

Fotogalerie

Zprávy z naší církve »


Bohoslužba s připomenutím Tomáše G. Masaryka k 171. výročí jeho narození

V neděli 7. března 2021 od 10 hodin v kostele Církve československé husitské v Praze 6-Dejvicích, Wuchterlově ul. 5.


04.03.2021  

Vyhledávací řízení na pozici správce chaty a kaple na Ostravici

Olomoucká diecéze Církve československé husitské prodlužuje vyhledávací řízení na pozici Správce chaty a kaple na Ostravici na dohodu o provedení práce.


01.03.2021  

Úřední deska církve »


Podmínky konání bohoslužeb a dalších aktivit CČSH od 1. března 2021

Hlavní změnou je zpřísnění podmínek pro ochranu dýchacích cest a zákaz pohybu mezi okresy.


01.03.2021  

Informace o podmínkách pro konání bohoslužeb od 27. do 28. 2. 2021

V příloze uvádíme informace o aktuálních podmínkách konání bohoslužeb a individuální pastorace ve dnech 27. - 28. 2. 2021. Podrobnější informace o podmínkách platných od pondělí 1. 3. 2021 budou zveřejněny v blízkém čase.

 


27.02.2021  

Nabídky | Pozvánky | Smuteční oznámeníPension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Husitská teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus