WebArchiv - archiv českého webu

Co je Církev československá husitská?

Církev československou husitskou tvoří křesťané, kteří usilují naplnit současné snažení mravní a poznání vědecké Duchem Kristovým, jak se nám zachoval v Písmu svatém a v podání starokřesťanském a jak je dosvědčen hnutím husitským, českobratrským a dalším úsilím reformačním.

V čele Církve československé husitské stojí patriarcha a ústřední rada. Na diecézní úrovni je představitelem biskup, který diecézi spravuje spolu s diecézní radou. V čele náboženské obce stojí farář nebo administrátor a rada starších. Na každé úrovni správy jsou tedy rovnoměrně zastoupeni duchovní a laici.

VIII. patriarchou Církve československé husitské byl dne 23. září 2006 řádným sněmem zvolen ThDr. Tomáš Butta, Th.D..

Církev československá husitská má 283 náboženských obcí, které jsou rozděleny mezi 6 diecézí se sídly v Praze, Hradci Králové, Brně, Olomouci, Plzni a Bratislavě.

Fotogalerie

Zprávy z naší církve »


Pozvánka na Pouť do Škodějova 13. června

Přijměte pozvání na Pouť do Škodějova s bohoslužbou a představením nových naučných stezek. Věnujte prosím pozornost i několika organizačním pokynům v příloze.


02.06.2020  

Úřední deska církve »


Aktualizace počtu účastníků hromadných akcí od 25. května 2020

V souvislosti s dalším uvolňováním opatření ministerstva zdravotnictví přikládáme informaci, že od 25. května 2020 je možné konat akce s počtem účastníků do 300 osob - za dodržení uvedených podmínek.


25.05.2020  

Aktualizace počtu účastníků bohoslužeb

V příloze naleznete aktualizaci maximálního počtu účastníků na bohoslužbách a dalších shromážděních na základě usnesení vlády z 30. dubna.

04.05.2020  

Nabídky | Pozvánky | Smuteční oznámeníDiakonie a misie CČSH        Pension Betlém        HITS        Ekumenická rada církví        Teologická fakulta        Ekumenická akademie        Hus